Keberkesan Ajaran kristian terhadap umat (Penganutnya)

Salam untuk semua, didalam perkara diatas ingin saya nyata sejauh mana kita semua dalam menghayati kehendak agama itu sendiri. Tidak dinafikan semua agama didalam dunia ini tidak pernah menyuruh seseorang penganut untuk berbuat jahat dan membuat perkara yang tidak baik, tetapi kebanyakan kita hari ini tidak mengikuti apa ajaran agama tersebut. Kemudian kita seolah-olah baik tetapi kita sendiri yang menjatuhkan nilai agama tersebut. Saya menyatakan secara umumnya sahaja. Diawal kelahiran saya saya beragama budha dan telah memasuki kristian sehinga boleh membaca khutbah di hadapan kamu semua. tetapi yang menjadi kemusykilan saya kenapa Yesus yang dianggap anak tuan itu masih lagi disalib dan tidak diberi pakaian begitukah kita pengikutnya melayani anak tuhan? Kenapa kita tidak memberinya pakaian yang indah2. kerana Yesus lah yang akan menentukan kita ke syurga… Sedihkan kita tidak pernah mahu memikirkan dengan apa yang kita lakukan. Anyway thanks a lot coz ada yang sudi membaca artikel saya yang pendek ni. bulohlah kita mulakan discussion. saya menanti jawapan anda. Salam sejahtera